Подія, що переверне уявлення про одну з найдавніших світових цивілізацій від сферичного кінотеатру Teleport360 та відомого дослідника-майяніста Юрія Полюховича.

Лекція “Дешифровуючи давні знаки: про що розповідають ієрогліфи майя”
Найточніша історія – та, що записана, зафіксована сучасниками, тому саме стародавнім письменам вчені надають особливої уваги. Людство впродовж тисяч років накопичувало свої знання, досліджувало світ навколо, узагальнювало та осмислювало сенс буття і передавало практичний досвід від покоління до покоління. З метою фіксації думок йому потрібно було знайти спосіб зберігання інформації, що уможливив би її подальше використання нащадками. Здійснити цю мету можна лише за допомогою певної системи умовних знаків – писемності.
Писемність майя вважається найдосконалішою системою фіксації людських думок та знань на Американському континенті до європейського завоювання. Завдяки успіхам у її дешифруванні нам стали відомі імена дійових осіб історії майя, назви міст і держав та описи величних події сивої давнини. Процес дешифрування писемності майя ще досі далекий від закінчення, і кожна знахідка нової пам’ятки вважається великою і важливою подією у науковому співтоваристві.
Про це нам розкаже Юрій Полюхович, доктор філософії, співробітник наукових проектів Maya Hieroglyphic Database Project (University of California, Davis, США), Colecciones Arqueológicas de Palenque: análisis, catalogación, almacenamiento y restauración (Instituto Nacional de Antropología e Historia, Мексика) та Altar de Sacrificios Archaeological Project (Гватемала).
А сплетіння науки та міфології в повнокупольному фільмі “Археоастрономія Майя. Спостерігачі Всесвіту” телепортує нас у подорож до 6 храмів індіанців Майя: Сан-Хервасіо, Чічен-Іца, Ушмаль, Ецна, Паленке і Бонампак. Калейдоскоп кольорів та звуків занурить нас в культуру та уявлення майя про Всесвіт. Фільм створила студія Frutos Digitales за підтримки Європейської південної обсерваторії та Національної ради науки та технології Мексики. 

  2-2,5 години

  1 квітня о 17:00

  300 грн

Купити квитки онлайн:

Телепорт360 купити білет